scorecardresearch

Başbakan Almanya Düsseldorf canlı bağlantı Almanya'da 'Demokrasiye Saygı Mitingi' 07.07.2013

51 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Avrupa'nın farklı ülkelerinden Almanya'ya gelen yaklaşık 50 bin kişi, Başbakan Erdoğan'a destek için "Demokrasiye Saygı Mitingi"nde buluştu.
Türkiye'de yaşanan Gezi Parkı olayları sonrasında Başbakan Erdoğan'a destek olmak için Düsseldorf'taki Rheinpark'ta düzenlenen "Demokrasiye Saygı Mitingi"ne başta Almanya olmak üzere Fransa, Hollanda, Belçika ve İsviçre'den yaklaşık 50 bin kişi katıldı.

Mitingde, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Demokrasi sevdalıları" ifadelerini kullanarak başladığı konuşmasında, "Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını getirdik. Aziz topluluk darbeye ve darbecilere 'hayır' diyor. Aziz topluluk Başbakana 'Dik dur eğilme millet seninle' diye mesaj gönderiyor" dedi.

Çavuşoğlu'nun ardından konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in "Kahire'ye selam olsun" ifadelerini kullandığı sırada miting alanında "Mursi" sloganları atılmaya başladı. Çelik, halkın 12 Mart ve 28 Şubat süreçlerinde millet iradesinin nasıl gasp edildiğini iyi bildiğini, bu nedenle Erdoğan'a "Sakın geri adım atmayın" mesajı verdiğini söyledi. AK Parti'nin de millet iradesini gaspetmek isteyenler karşısında geri adım atmadığını kaydeden Çelik, "Bizler sadece vitrinin ön tarafında duran insanlarız. Bugün, bizlerin değil siz burada bayrak sallayanların eseridir" dedi. Çelik şöyle devam etti:
Etiketler